hasło
Nazwa
BEZPŁATNA INFOLINIA : 800 493 494
Polska Unia Onkologii

Informacje prasowe

4 lutego - Dzień Hakowicza

30 Stycznia 2014

Już 4. lutego, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, w całym kraju odbędzie się Dzień Hakowicza. Ponad 3,5 tysiąca uczniów z całej Polski tego dnia zorganizuje marsze, koncerty oraz happeningi.
Wszystko po to, aby edukować dorosłych na temat nowotworów układu chłonnego – chłoniaków – oraz zwrócić ich uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych. Dzień Hakowicza odbędzie w ramach 7. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”.

Uczennice z Kietrza znalazły haka na czerniaka

13 Czerwca 2013

Projekt kampanii autorstwa uczennic z Zespołu Szkół w Kietrzu w województwie opolskim zwyciężył w VI edycji programu „Mam Haka na Raka” poświęconej profilaktyce czerniaka. Premierowa emisja kampanii odbyła się podczas gali finałowej 13. czerwca br. w ATM Studio w Warszawie.

IV edycja Konkursu Zdrowa Gmina

26 Kwietnia 2013

26 kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja projektu edukacyjnego Konkurs Zdrowa Gmina. Już po raz czwarty Polska Unia Onkologii wraz z partnerem PZU SA zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w Konkursie Zdrowa Gmina. Głównym celem Konkursu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. W tym roku po raz pierwszy Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski.

Wystartował konkurs „Znajdź haka na raka”!

08 Kwietnia 2013

100 najlepszych zespołów w Polsce przygotuje projekty kampanii społecznych mających na celu walkę z czerniakiem.

VI edycja programu edukacyjnego „Mam Haka na Raka”

15 Listopada 2012

Już po raz szósty młodzież będzie walczyć z rakiem w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Tematem tej edycji programu będzie nowotwór złośliwy skóry – czerniak. W programie mogą wziąć udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce.