hasło
Nazwa
BEZPŁATNA INFOLINIA : 800 493 494
Polska Unia Onkologii

VIII Dzień Drzwi Otwartych

02 Lutego 2008

Już po raz ósmy, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem, w dniu 2 lutego 2008 r. Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przystępują ośrodki onkologiczne i hematoonkologiczne na terenie całego kraju.

Podobnie jak w roku ubiegłym program oparty będzie na udzielaniu prostych porad onkologicznych, szczególnie z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki; zwiedzanie ciekawych Oddziałów i Zakładów diagnostyczno-leczniczych danej placówki, prowadzenie wykładów i pogadanek na temat profilaktyki i szerokich możliwości wczesnego wykrywania i rozpoznawania nowotworów, kształtowania właściwych postaw zdrowotnych społeczeństwa, możliwości współczesnej diagnostyki i leczenia interdyscyplinarnego w zakresie onkologii i hematologii oraz znaczących możliwościach w zakresie wyleczalności nowotworów w szczególności we wczesnych stopniach zaawansowania.

Poza prelekcjami i zwiedzaniem placówek medycznych rozdawane będą materiały informacyjne na wyżej wymienione tematy, udostępnianie druków deklaracji przystąpienia do Polskiej Unii Onkologii jako dowód solidarności całego społeczeństwa na rzecz walki z rakiem.

Osoby kontaktowe:
Dr Janusz Meder
Prezes Polskiej Unii Onkologii - tel. 606 450 624, 0 22 644 01 21       .

Dorota Jasińska
Dyrektor Biura Zarządu Polskiej Unii Onkologii -
tel. 606 450 437, 0 22 643 4710