hasło
Nazwa
BEZPŁATNA INFOLINIA : 800 493 494
Polska Unia Onkologii

XII Dzień Drzwi Otwartych

08 Stycznia 2012

Już po raz dwunasty, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem, w sobotę 4 lutego 2012 roku Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie Polski.
Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przystępują ośrodki onkologiczne
i hematoonkologiczne na terenie całego kraju. Podobnie jak w roku ubiegłym program oparty będzie na udzielaniu prostych porad onkologicznych, szczególnie z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki; zwiedzanie ciekawych Oddziałów i Zakładów diagnostyczno-leczniczych danej placówki, prowadzenie wykładów i pogadanek na temat profilaktyki i szerokich możliwości wczesnego wykrywania i rozpoznawania nowotworów, kształtowania właściwych postaw zdrowotnych społeczeństwa, możliwości współczesnej diagnostyki i leczenia interdyscyplinarnego w zakresie onkologii i hematologii oraz znaczących możliwościach w zakresie wyleczalności nowotworów w szczególności we wczesnych stopniach zaawansowania.

Poza prelekcjami i zwiedzaniem placówek medycznych rozdawane będą materiały informacyjne na wyżej wymienione tematy, udostępnianie druków deklaracji przystąpienia do Polskiej Unii Onkologii, jako dowód solidarności całego społeczeństwa na rzecz walki z rakiem.

Do pobrania szczegółowy program Dnia Drzwi Otwartych w całej Polsce.

Osoby kontaktowe:

Janusz Meder
Prezes Polskiej Unii Onkologii, tel. 606 450 624, email: meder@coi.waw.pl

Dorota Jasińska
Dyrektor Biura Zarządu Polskiej Unii Onkologii tel. 606 450 437
email: djasinska.puo@coi.waw.pl