hasło
Nazwa
BEZPŁATNA INFOLINIA : 800 493 494
Polska Unia Onkologii

7. edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam haka na raka”


Ruszyły zapisy do 7. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam haka na raka”. Tym razem kampania społeczna dotyczy profilaktyki nowotworów układu chłonnego.


Celem akcji jest zaangażowanie młodzieży w proces edukacyjny związany z profilaktyką nowotworową oraz przekonanie Polaków do wykonywania badań pozwalających na wykrycie choroby we wczesnym stadium.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą wziąć udział w projekcie, powinni zarejestrować się na stronie programu www.mamhakanaraka.pl do 19 grudnia 2013 r.
W pierwszym etapie uczniowie działają w środowiskach lokalnych, szerząc wiedzę na temat możliwości zapobiegania nowotworom złośliwym.
Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowane zespoły, które wykażą się największym zaangażowaniem i kreatywnością. Otrzymają one zaproszenia do udziału w warsztacie kreatywnym, którego tematem jest tworzenie kampanii promującej profilaktykę raka.
Zwycięski projekt autorstwa uczniów zostanie opracowany przez profesjonalistów
z agencji reklamowej, a następnie zrealizowany w mediach i na nośnikach reklamowych w całej Polsce.

Kilka miesięcy temu zakończyła się 6. edycja programu, w której młodzi ludzie podjęli temat nowotworu złośliwego skóry – czerniaka. Projekt stworzony przez uczennice
z Kietrza można było oglądać w ogólnopolskich mediach.

Organizatorem programu „Mam haka na raka” jest Polska Unia Onkologii, a partnerem strategicznym firma GlaxoSmithKline. Patronat nad tegoroczną edycją objęła Komisja Europejska.

Kampanie z poprzednich edycji programu były poświęcone rakom: piersi, prostaty,
szyjki macicy, płuc oraz jelita grubego.

22 Października 2013