hasło
Nazwa
BEZPŁATNA INFOLINIA : 800 493 494
Polska Unia Onkologii

I Ogólnopolski Dzień Chorych na Raka Trzustki

13 listopada po raz pierwszy w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Chorych na Raka Trzustki. W Polsce inicjatywę tę realizują wspólnie Polska Unia Onkologii oraz organizacje pacjentów zrzeszone w ramach projektu WSPÓLNA DROGA.

Specjalnie tego dnia zostaną uruchomione dwie infolinie - psychoonkologiczna i ekspercka, dla wszystkich, którzy szukają pomocy psychologa lub informacji na temat raka trzustki.
INFOLINIA PSYCHOONKOLOGICZNA: +48 694 005 664
INFOLINIA EKSPERCKA (LEKARSKA): +48 534 652 672
Infolinie będą czynne tylko 13 listopada w godzinach 8.00-20.00.

Nie ma zbyt wielu osób, które pokonały raka trzustki i mogą aktywnie wspierać tych, którzy właśnie chorują. Nie ma też w Polsce organizacji pacjentów dedykowanej tej chorobie. „Rak trzustki to bardzo ciężka choroba z poważnym rokowaniem. Tylko nielicznym pacjentom udaje się przeżyć więcej niż rok od momentu wykrycia choroby. Przez ostatnie 40 lat nie poprawiły się wskaźniki przeżywalności pacjentów z rakiem trzustki. Dlatego Polska Unia Onkologii wraz ze WSPÓLNĄ DROGĄ rozpoczyna działania edukacyjne zmierzające do budowania wiedzy na temat raka trzustki i świadomości związanych z tą chorobą problemów. To nie tylko poważny problem medyczny dla współczesnej onkologii, ale również wielkie wyzwanie społeczne i etyczne.” – powiedział dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.

13. listopada to apel do społeczeństwa o solidarność z chorymi na raka trzustki oraz ich rodzinami, to próba zwrócenia uwagi Polek i Polaków na ten poważny, ale niestety marginalizowany problem. Problem, który dla współczesnej onkologii jest nie tylko wielkim wyzwaniem medycznym, ale również społecznym i etycznym.

Informacja prasowaPlik PDF

Zapraszamy Państwa na stronę poświęconą tematyce raka trzustki  www.twojatrzustka.pl

12 Listopada 2014