hasło
Nazwa
BEZPŁATNA INFOLINIA : 800 493 494
Polska Unia Onkologii

IV edycja Konkursu Zdrowa Gmina

26 kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja projektu edukacyjnego Konkurs Zdrowa Gmina. Już po raz czwarty Polska Unia Onkologii wraz z partnerem PZU SA zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w Konkursie Zdrowa Gmina. Głównym celem Konkursu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. W tym roku po raz pierwszy Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski.

Konkurs podzielono na trzy podstawowe etapy, których celem jest wsparcie samorządów w staraniach o rozwój profilaktyki onkologicznej w Polsce.

Pierwszy etap Konkursu polega na przeprowadzeniu przez gminy działań promujących profilaktykę nowotworową. Gminy, w których odnotowano największy wzrost procentowy osób zgłaszających się na cytologię, mammografię i kolonoskopię oraz które do 15 listopada prześlą opisy projektów programów propagujących profilaktykę nowotworową z wykorzystaniem nagrody głównej o wartości 100 tys. zł, zostaną zakwalifikowane do dalszej części Konkursu.

Drugi etap Konkursu polega na wybraniu 10 najlepszych projektów. Głosowanie internautów na najlepszy projekt działań propagujących prewencję chorób nowotworowych w społecznościach lokalnych uwzględniający wykorzystanie kwoty nagrody głównej w Konkursie odbędzie się w dniach 15 - 21 listopada 2013 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie listy laureatów, którzy otrzymają tytuł Zdrowej Gminy oraz nagrody pieniężne, odbędzie się w listopadzie.  Ogłoszenie wyników nastąpi 28 listopada 2013 roku.

Więcej informacji na temat konkursu  na stronie  http://konkurszdrowagmina.pl

26 Kwietnia 2013