hasło
Nazwa
BEZPŁATNA INFOLINIA : 800 493 494
Polska Unia Onkologii

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych

Kierunki rozwoju systemu opieki zdrowotnej, finansowanie lecznictwa, innowacje w sektorze medycznym – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz czwarty stanie się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 7-8 marca 2019 roku odbędzie się IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC). Po raz pierwszy wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs Start-Up Med.

Blisko 400 prelegentów, 60 debat o systemach ochrony zdrowia i wydarzenia towarzyszące – 4. edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się w dniach 7-8 marca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele świata nauki, gospodarki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, administracji państwowej i samorządowej oraz mediów spotkają się, aby diagnozować bieżącą sytuację i poszukiwać recept dla sektora ochrony zdrowia.

– IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to dwa dni dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi na co dzień stają zarówno osoby zawodowo związane z ochroną zdrowia w Polsce, jak i pacjenci. Tegoroczna edycja przyniesie nowości. Kongresowi po raz pierwszy towarzyszyć będzie Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), a także Konkurs Start-Up-Med, mający na celu wyróżnienie autorów nowatorskich rozwiązań w medycynie – zapowiada Wojciech Kuta, redaktor naczelny portalu i magazynu „Rynek Zdrowia".

Na agendę tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych złoży się ok. 60 sesji w pięciu głównych blokach zagadnień: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie w medycynie oraz edukacja. Ideą przewodnią Kongresu - zgodnie z jego nazwą - są wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jak i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

Kto powinien decydować o zarobkach lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników placówek medycznych? Jakie są efekty ustawowej regulacji dotyczącej sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych? Na te i inne pytania odpowiadać będą uczestnicy IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

– Czwarta już edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie okazją do dyskusji na tematy, które dość rzadko trafiają do programów konferencji czy kongresów dotyczących ochrony zdrowia. Jednym z takich tematów jest leczenie boreliozy – jakie powinny być cykle terapeutyczne w tym schorzeniu, jak długo i jaką farmakoterapię stosować u pacjentów z boreliozą? – mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to również wydarzenia towarzyszące, wśród nich – Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC). Wydarzenie to stanowi wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz decydentów opieki zdrowotnej i stwarza okazję do zapoznania się ̨ z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w kardiologii i innych dziedzinach medycyny sercowo-naczyniowej.

Po raz pierwszy odbędzie się także konkurs Start-Up-Med dla najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich, a zarazem efektywnych, projektów obejmujących szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych), a także innowacje organizacyjne usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej.

Podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych rozstrzygnięta zostanie druga edycja konkursu „Zdrowy Samorząd”, którego celem jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych to spotkanie specjalistów reprezentujących kilkanaście dyscyplin medycznych, środowiska akademickiego, gospodarki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, administracji państwowej i samorządowej oraz mediów. Wydarzenie to stało się bezprecedensowym w skali Europy forum interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej. W poprzedniej edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (8-10 marca 2018 r.) uczestniczyło ok. 3 tys. osób.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.

Więcej o Kongresie Wyzwań Zdrowotnych i wydarzeniach towarzyszących: hccongress.pl

25 Lutego 2019